Önemli Duyurular
Anasayfa / Duyurular / Odamızdan / Güncel ve Önemli Duyurular

Güncel ve Önemli Duyurular

ECZANE TEKNİSYENİ EĞİTİMİ BAŞLAYANA KADAR SON DÖNEM KURS İÇİN BAŞVURULAR HALK EĞİTİM MERKEZİNDE DEVAM ETMEKTEDİR. 365 GÜN ECZANE VE ECZANE İLE İLİNTİLİ BİR YERDE SİGORTASI OLAN KİŞİLER HALK EĞİTİM MERKEZİNE BAŞVURABİLİRLER BİLGİLERİNİZE 

 e-pano_01     31 ARALIK 2010 TARİHİ’NDEN İTİBAREN NÖBET LİSTESİNDEN ÇIKMAK İSTEYEN (HASTANE ÇEVRELERİ VE ÇARŞI BÖLGESİ HARİÇ)  ECZANELERİMİZİN EN GEÇ 28 ARALIK SALI GÜNÜ ÖĞLEN 12:00’A KADAR ODAMIZA YAZILI OLARAK BAŞVURMALARI GEREKMEKTEDİR. BAŞVURULARI UYGUN GÖRÜLEN ECZANELER NÖBET LİSTESİNDEN ÇIKARILARAK SİTEMİZDE DUYURULACAKTIR. 

ÖNEMLİ DUYURULAR

STOK ZARAR BİLDİRİMLERİNİN DOĞRULTUSUNDA ECZANELERE YAPILACAK GERİ ÖDEMELER İÇİN ECZA DEPOSU / KOOPERATİFİ VE ŞUBESİNİN SEÇİM İŞLEMLERİ

Bilindiği gibi, fiyat düşüşü ve KKİ artışı düzenlemelerinden etkilenen ilaçlar için İlaç Takip Sistemi’ne stok zararı bildirimleri eczane paket programları üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Düzenlemelerden etkilenen ancak karekodu bulunmadığı için İTSye stok zararı bildirimi yapılamayan ilaçlar için bildirim işlemleri de, www.teb.org.tr de açılan alan üzerinden yapılmıştır.

İlaç Takip Sistemine yapılan stok zararı bildirimlerinin raporlama işlemleri devam etmektedir. Yöntem olarak, stok zararı geri ödenme işleminin tek depo üzerinden yapılması belirlendiğinden, meslektaşlarımızın işlemin yapılacağı ecza deposunu / kooperatifini seçmesi için bir bildirim alanı hazırlanmıştır. Meslektaşlarımızın en geç 28 Aralık Salı günü saat 17.00’ ye kadar bu işlemi tamamlamaları gerekmektedir.

Bu yönlendirme alanında tek bir ecza deposu / kooperatifi adı ve şubesi belirtilebilmektedir. Bu seçim sistemde kayıt altına alınacak ve yeni bir seçim yapılana kadar bundan sonraki düşüşlerde yapılacak bildirimler için de geçerli olacaktır.

Seçtikleri depo veya şube bilgisini değiştirmek isteyen meslektaşlarımızın yönlendirme alanına yeniden girerek bildirimlerini yenilemeleri ya da  teb@teb.org.tr ve tebim@teb.org.tr adreslerine e-posta ile bildirimde bulunmaları yeterlidir.

Stok zararlarınızın geri ödenmesini istediğiniz depo / kooperatif ve şubesinin seçimi için linke tıklayınız:

 http://www.teb.org.tr/teb/1/iadegiris.php

 

1- 15, 16 Ocak 2011 (Cumartesi, Pazar) Eczacı Odamızda TEB Eczacılık Akademisi Eğiticileri ile Fitoterapi Eğitimi yapılacaktır.
Katılım Ücreti Kişi Başı 75 Tl dir. Katılmak isteyen eczacılarımızın odamıza ücreti yatırarak kayıt yaptırması gerekmektedir.

2- Wellbutrin ve Zyban Tablet sadece Majör Depresyon tanısı ile ödenmektedir. Raporlarda F32.2 Psikotik belirtisiz ağır depresyon tanısının bulunduğuna dikkat ediniz.

3- SGK fatura bedellerinin yattığı bankayı değiştirmek isteyen eczacılarımızın odamızdan alacakları banka değişikliği formunu doldurarak SGK muhasebe şefi Necmetttin Bey’e teslim etmeleri gerekmektedir. (SGK Müdürlük Binası Büyük Otel Karşısı)

4- Eczacılarımızın Depo ödemelerinde kullanabileceği Ticari Kredi Kartı için İşbankası şube müdürlüğüyle odamız arasında protokol imzalanacaktır.

5- 2010 yılı son dönem Eczane Teknisyenliği Eğitimi için başvuru süresi bitmiş olup alınan başvurular Milli Eğitim Müdürlüğüne iletilmiştir

Halk eğitim merkezindeki derslik yetersizliğinden dolayı 2011 ocak ayında başlaması planlanmaktadır.

6- Eczanelerinize ilerde yapılacak bir çalışmaya esas olmak üzere TEB tarafından gönderilen ilaç firması ve mümessilleri anketini doldurmanızı rica ederiz, Odamız elemanlarınca bu hafta içerisinde toplanacaktır.

7- Belediyenin işyeri açma Ruhsatı ile ilgili olarak Yürütmenin durdurulması istemi ile dava açılmıştır. Davanın sonucuna göre hareket edilmesini rica ederiz.

 

Hakkında Genel Sekreter

x

Check Also

SGK Sivas Sosyal Sağlık Merkezi İl Müdürlüğü’ nden Duyuru!!!

SGK Sivas Sosyal Sağlık Merkezi İl Müdürlüğü eczacılarımız tarafından kesintiye sebep olan ...